Bikini świętuje 70-te urodziny

Kiedyś wzbudzało kontrowersje, a dziś nie wyobrażamy sobie bez niego wakacji. Mowa o bikini, które w tym roku świętuje 70-te urodziny.

70-te-urodziny-bikini-1

5 lipca 1946 w Paryżu projektant Louis Rèard wzbudził powszechne oburzenie wypuszczając na wybieg modelki przyodziane w dwa trójkąciki zasłaniające biust i dwa pozostałe związane w formę majtek.

Dziś są przedmiotem zachwytu i żadna z kobiet, nigdy w życiu nie zamieniłaby ich na pasiaste pantalony i koszule, w których kąpały się nasze prababcie. Bikini lansowane przez gwiazdy kina takie jak Merlin Monroe czy Bridget Bardot, długo ulegało rewolucji, a dziś jest nieodłącznym elementem wakacyjnej garderoby. W tym sezonie wraca do nas w stylu retro, a także w wersji sportowej.

My szafiarki kochamy ten pierwszy, prawda?

70-te-urodziny-bikini-2

70-te-urodziny-bikini-3

70-te-urodziny-bikini-4

Podziel się:

1 komentarz

  1. Gahanova

    Bikini to piękna rzecz,a jeszcze piękniejsza gdy ubierze się je na kobiece ciałko 🙂 ciekawi mnie jak kiedyś kobiety miały taką świetną talię, czyżby lepsze geny, więcej ruchu, lepsza dieta czy noszenie gorsetu?
    To bikini w groszki jest super, nosiłabym 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*