Dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym?

Dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym? Obecnie mieszkania na rynku wtórnym są sporą konkurencją nieruchomości z rynku pierwotnego. Wiele powodów przemawia na korzyść mieszkań używanych. Warto poznać powody i przekonać się, że mieszkanie na rynku wtórnym jest warte uwagi.

rynek wtorny

Chociaż branża budowlana miewa się świetnie, co rusz powstają nowe mieszkania, to nieruchomości na rynku wtórnym cieszą się nadal sporą popularnością. Deweloperzy prześcigają się między sobą, próbują na wiele sposobów pozyskać nowych klientów, jednak pewnych rzeczy nie przeskoczą i nie są w stanie dać przyszłym mieszkańcom takich udogodnień, jakie oferują mieszkania z rynku wtórnego. To właśnie jest największa zaletą mieszkań z drugiej ręki. Posiadają coś, czym nowe mieszkania będą mogły się pochwalić dopiero za kilka lat. Jeśli właśnie poszukujesz dla siebie nowego lokum, to przekonaj się, dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym. Jest co najmniej kilka powodów.

1. Cena
Pierwszym powodem, dla którego warto kupić mieszkanie na rynku wtórnym jest cena. Cena za metr kwadratowy mieszkania może być o kilka-kilkanaście procent niższa niż mieszkania o podobnym standardzie bezpośrednio od dewelopera. Ponadto zawsze jest możliwość negocjacji ceny. Deweloperzy rzadko godzą się na zniżki.

2. Czas oczekiwania
Krótszy czas oczekiwania, a w zasadzie dostępność lokalu od ręki, jest kolejnym ważnym powodem, dla którego warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Mieszkania na rynku pierwotnym mają to do siebie, że w momencie zakupu jeszcze nie istnieją, ich budowa dopiero się zaczyna. Jeśli zależy nam na czasie, to jedynym rozwiązaniem jest nieruchomość z rynku wtórnego. Rzadko się zdarza, że można kupić nowe mieszkanie, kiedy jest już gotowe. Na ogół w momencie skończenia budowy wszystkie mieszkania są już dawno sprzedane.

3. Brak konieczności wykończenia
Kupując nowe mieszkanie, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nie dość, że cena za metr kwadratowy nowego mieszkania jest wyższa, niż tego z rynku wtórnego, to jeszcze trzeba być przygotowanym na spore wydatki związane z wykończeniem. Kupując nieruchomość z rynku wtórnego nie mamy tego problemy. W większości przypadków wystarczy delikatne odświeżenie mieszkania. Ponadto na ogol nie musimy się martwic o wyposażenie mieszkania. Poprzedni właściciele przeważnie chętnie zostawiają większość sprzętów.

4. Lokalizacja, komunikacja i infrastruktura

infrastruktura

Dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym? Jest jeszcze kilka powodów. Mieszkania z rynku wtórnego są nieruchomościami wybudowanymi co najmniej kilka lat temu. Powstawały w czasach, kiedy w centrum i bliskim sąsiedztwie serca miasta było miejsce na budowę nowych osiedli. Dzięki temu takie osiedla zostały dobrze skomunikowane i została zapewniona pełna infrastruktura. Na nowe budynki mieszkalne nie ma już miejsca w mieście i powstają one na jego obrzeżach lub poza jego granicami. To sprawia, że komunikacja jest ograniczona. Może nie być dobrego polaczenia z miastem. Nowe osiedla nie maja także w pełni wykształconej infrastruktury. Nieruchomości z rynku wtórnego mogą pochwalić się bliskim sąsiedztwem szkół, przedszkoli, sklepów, poczty i ważnych usług.

Dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym – podsumowanie

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwość, dlaczego warto kupić nieruchomość na rynku wtórnym, to po przeczytaniu tego artykułu na pewno zostały one rozwiane. Mieszkanie z rynku wtórnego to niemal same korzyści. To oszczędność czasu i pieniędzy. Widzimy dokładnie, co kupujemy, jaka będziemy mieć okolice, sąsiadów i udogodnienia.

Dowiedz się więcej na temat zalet nieruchomości z rynku wtórnego i odwiedź artykuł ze strony Homescanner https://www.homescanner.pl/wiedza/dlaczego-warto-kupic-nieruchomosc-na-rynku-wtornym, który poświęcony jest właśnie temu tematowi i zawiera więcej szczegółowych informacji.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*