Garnitur damski – idealny dla kobiety sukcesu

Dla kobiety realizującej się zawodowo odpowiedni strój do pracy to coś więcej niż tylko zwykły ubiór. To także sposób na wyrażenie swojej pozycji zawodowej i profesjonalizmu.

Szczególnego znaczenia nabiera strój w firmach, w których obowiązuje dress code. Wtedy strój określany jest mniej lub bardziej sprecyzowanymi wytycznymi, które różnią się w zależności od firmy. Z pewnością punktem wspólnym w każdej tego typu firmie jest zasada schludności stroju oraz jego stonowania. Zalecane są zatem proste kroje, odpowiednia długość spódnicy czy sukienki oraz neutralne kolory. W taki nurt firmowego dress – codu doskonale wpisuje się garnitur damski.

Garnitur – symbol nowoczesnej i silnej kobiety

Do niedawna garnitur kojarzony był wyłącznie z mężczyznami, dziś – może stanowić bardzo kobiecy strój. Mimo swej minimalistycznej formy, garnitur damski stanowi doskonały punkt wyjścia do stworzenia ciekawych, niekiedy nawet bardzo kobiecych kreacji. Jak to możliwe? Odpowiednio skrojona marynarka oraz spodnie to idealna baza dla wyrazistego stroju. Dodatek szpilek czy jedwabnej bluzki ociepli wizerunek profesjonalnej business – woman, nie odejmując jednocześnie nic z kompetentnego wyglądu.

Niewątpliwą zaletą garnituru jest możliwość dopasowania odpowiedniego rozmiaru zarówno spodni, jak i marynarki. Poprzez zakup różnych numeracji poszczególnych elementów garnituru, wykonanych z tego samego materiału, można w dowolny sposób łączyć górę i dół garnituru. Rozwiąże to problem kobiet o nietypowej sylwetce – z wydatnym biustem, szerokimi biodrami czy bardzo wąskimi ramionami. Nie będzie wiązało się to z koniecznością szycia garnituru na miarę czy wykonania przeróbek u krawcowej.

Dopasowanie odpowiedniego kroju garnituru, rodzaju materiału czy koloru nie będzie stanowiło problemu z jeszcze jednego powodu – w większości dobrych sklepów z odzieżą, zarówno sieciówek, jak i marek selektywnych, znajdziesz garnitur damski.

Garnitur damski – jak przemycić trochę kobiecości?

Garnitur damski wcale nie musi być surowym uniformem kobiety sukcesu. Może natomiast stanowić umiejętną kompozycję profesjonalizmu oraz kobiecości. Jak tego dokonać? Jedną z opcji jest przełamanie szarego lub czarnego garnituru barwną bluzką czy apaszką, a także dyskretną, choć przyciągającą wzrok biżuterią. Potrzebujesz bardziej wyrazistej i zauważalnej zmiany? Postaw na garnitur w nietypowym kolorze, np. bordowym bądź fioletowym. Doskonale ożywi to wizerunek. A po pracy wystarczy zdjąć marynarkę, dodać bardziej wyrazistą biżuterię czy fantazyjne szpilki – i strój na kolację z przyjaciółmi czy wypad do kina gotowy!

Podziel się:

3 komentarze

  1. Madness

    Jak sie ma taka figure to naprawde warto nosic takie garnitury. Ladnie podkreslaja talie i wyglada sie w nich naprawde elegancko. Ale ja na przyklad wygladalabym w czyms takim jak lodowka 😉 kwestia gustu i samopoczucia

  2. Pati_4351

    Cóż, u mnie w pracy dress code nie wymaga aż takiego profesjonalizmu, ale jeśli by tak było, to nie miałabym nic przeciwko 😉 garnitury lubię i uważam, że pięknie się prezentują, oczywiście jeśli wybierze się odpowiedni 🙂

  3. Depeszowa23

    świetna rzecz, może kiedyś będę taką kobietą sukcesu w takim garniturku 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*