Jesteś wiosną, bo jesteś kobietą

”Wiosna – jako kobieta “długo farbuje się, podbiera piękny strój”. A jak przyjdzie, to swoją obecnością zrobi chociażby jednego człowieka szczęśliwszym”.

Nieprzypadkowo Międzynarodowy Dzień Kobiet przychodzi do nas wczesną wiosną. Kiedy wzdłuż ulic jeszcze leży śnieg, pierwsze przyjemne promienie słońca zaczynają ogrzewać dusze spieszących się ludzi; zachęcając do częstszego uśmiechania się i myślenia o miłości i pięknie. A razem z tym rozkwitają i kobiety, które promieniują wokół swoim blaskiem. I nie ważnie, na ile lat ta “Pani” wygląda. Na wiosnę wszystkie – są młode energiczne i gotowe do przemian. Każda z nich napełnia świat radością i światłem – każda jest początkiem miłości i życia.

Wiosenne przemiany

Jednak prawidłowe przemiany – to mistrzostwo. Od czego zacząć? Kiedy? I jaki cel chcemy osiągnąć?
Czym są kobiece przemiany? To część rozwoju – przede wszystkim własnego. Podbudowania swojej samooceny jako człowieka i jako pięknej płci również.
Pierwszy krok do przemian nie musi być wielki, ale ma być zdecydowany i szybki, ma pozostawić po sobie szlif lekkości, przyjemności oraz poczucie sukcesu i to, że potrafisz coś zmienić, że w końcu się udało. Masz to coś by walczyć ze sobą. Widzisz? Twoje życie już powoli się zmienia. Bo zmieniasz nastawienie do siebie i do życia.

Nie musisz od razu obcinać włosów czy z brunetki przekształcać się w blondynkę. To nie powinien być stres dla organizmu. Ważna jest tutaj umiejętność czekania. Tak jak napisał niegdyś Karlos Kastendo: „Musicie znać i uczyć się cierpliwie czekać, wiedząc o swoim oczekiwaniu i znając, czego czekacie.”

Więc, kupowanie od razu karnetu na siłownię i obiecywanie sobie, że będziesz odwiedzać ją regularnie, od dnia jutrzejszego, bez względu na pogodę – to na początku przemian może być za wiele. Bo chyba nie raz już tak robiłaś, prawda? A potem co? Rzucasz ten karnet w głąb szuflady. Zgadzasz się?

Spróbuj zacząć od drobiazgów. Na przykład, zmień cokolwiek w zwykłym życiowym rytuale. Zrób przedziałek na lewo, a nie na prawo jak zawsze. Idź do pracy inną drogą – nawet jeżeli zajmie ci to nieco więcej czasu.

Wiosenne przemiany

Niektórzy doświadczeni trenerzy i konsultanci proponują zacząć przemianę w bardzo dziwny sposób: jeżeli codziennie wykonujesz bardzo prostą czynność – czyścisz zęby prawą ręką, to zacznij wykonywać ją przy pomocy lewej, a jeśli jesteś leworęczna – to, odpowiednio, prawą. Uważa się, że to pomaga przełamać rutynę w zwykłej, usypiającej codziennej szarości.

Szukaj motywacji we wszystkim – każdy kolejny dzień powinien być napełniony czymś nowym, ma wzbudzać w tobie pragnienie do życia. Odczuwalne przemiany w życiu są możliwe tylko wtedy, kiedy twoje serce płonie entuzjazmem. Nie pozwól by krytyka innych zniechęciła cię do dalszego działania.
Świat jest mały, ale każdy człowiek może znaleźć w nim coś dla siebie; należy być uważnym i starać się odkrywać nowe rzeczy. Szukaj wszystkimi zmysłami: powąchaj nowe perfumy, płyn do kąpieli, zestaw przypraw. Przymierz w sklepie ubrania, których przedtem nigdy nie nosiłaś.

Postaraj się dostrzegać drobne detale, przysłuchiwać się dźwiękom, dostrzegać zapachy i ruchy. Być może przez ten skromny i niedostrzegalny na pozór przedmiot, akurat odkryjesz drogę do przemian.

Zachwyć się wiosną, wykorzystaj możliwości, które proponuje i wymyślaj nowe. Przecież wiosna jest już w tobie, bo jesteś najbardziej czarującym stworzeniem na Ziemi – jesteś kobietą.

Maryna Bondarevska

Podziel się:

1 komentarz

  1. Piękny artykuł o kobietach. Motywuje by odkrywać swoją kobiecość na nowo, zwłaszcza teraz wiosną – bez drastycznych środków, diet itp i tak powinno być

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*