Kolor ubrania. Co mówią o Tobie ciepłe barwy ubrań?

Wiadomo, że to, jaki kolor ubrania nosimy, ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób postrzegają nas ludzie z naszego otoczenia. Istotne jest przy tym nie tylko jaki dana rzecz ma fason, czy jest wyprana, czy zgodna z aktualnymi trendami, ale również jej kolor.

czerwone ubranie

Barwa czerwona

Jednym z najbardziej zmysłowych i energetycznych kolorów jest również czerwony. Nie bez powodu określa się go jako kolor miłości. Niewątpliwie czerwony rozpala zmysły. Osoby, które noszą ubrania w tym kolorze, stają się w oczach innych bardziej pociągające i atrakcyjne. Dodatkowo, barwa czerwona u kobiet ma dodatkowe działanie, ponieważ przedstawicielki płci żeńskiej odbierane są jako silniejsze i bardziej kompetentne. Generalnie zatem wiążemy z tym kolorem silniejsze emocje – pozytywne, ale niestety również negatywne (złość, agresję). W końcu płachta toreadora nie bez przyczyny najczęściej występuje w kolorze czerwonym.

Barwa brązowa

Do barw ciepłych należy również kolor brązowy. Chociaż długo uważało się go za kolor nijaki i symbol nudy, w dzisiejszych czasach zdecydowanie wraca do łask. Można wręcz go uznać za kolor uniwersalny – obok białego i czarnego. Mimo iż jest to raczej monotonna barwa, skuteczność jej „noszenia“ potrafi zaskoczyć. Osoby, ubierające się w barwy brązowe postrzegane są jako bezpieczne i przyjazne. Być może taki obraz wynika z pochodzenia tego koloru. Należy bowiem pamiętać, że jest to barwa najbliższa naturze. Mówi się nawet o tym, że użycie jej w aranżacji wnętrz potrafi ukoić nerwy, a dzięki temu obniżać ciśnienie krwi i tętno.

Barwa żółta

Zdarzyło Ci się kiedyś założyć żółtą koszulkę lub sweter? Wiesz, co to oznacza? Badania w zakresie wpływu kolorów na nasze postrzeganie świata i ludzi wokół doprowadziły do wyniku, iż kolor żółty jest energetyczny i nieco „szalony“. Dzięki temu również osoby noszące te barwy są odbierane przez otoczenie jako towarzyskie, otwarte, ekstrawertyczne. Amerykańscy politycy wpadli nawet na pomysł, że skoro kolor żółty daje taką „moc“ i energię, to trzeba to wykorzystać w kampanii. Dzisiaj wszyscy amerykańscy politycy zakładają żółte stroje, zbierając fundusze i zjednując sobie wyborców. Oczywiście z uwagi na intensywność żółtego, nie należy go „przedawkować“. Najlepiej sprawdza się jako element całości, drobny dodatek, a nie cały strój.

zolta sukienka

Barwa różowa

Inną, chociaż mniej docenianą ciepłą barwą jest kolor różowy. Być może jego niesława wynika z tego, iż kojarzy nam się jako ulubiony kolor małych dziewczynek. Przez to osoby, wybierające tę barwę ubrań traktowane są raczej jako niepoważne i infantylne. Tymczasem z założenia różowy powinien być kolorem, który podobnie jako czerwony i żółty dodaje energii. Raczej trudno jednak namówić mężczyzn do noszenia ubrań w tym kolorze, ponieważ jak wynika z pewnych stereotypów, jest to kolor „dziewczyński“ i nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie.

Moc w kolorach

Warto eksperymentować i łączyć ze sobą różne kolory. Jak we wszystkim należy jednak zachować pewną dozę umiaru, ponieważ przedawkowanie danej barwy może szkodzić.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Mileeeenkaaa

    Chodzę często w żółtych ubraniach (np. które na szczęście są teraz modne ;)))) Najlepsze jako dodatki do ubrań <3 np świetne są jako szpilki albo jako obcasy, np. cytrynowe (chociaż też lubię torebki jak każda dziewczyna). No, ale każdy ma coś dla siebie, nie? 😉

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*