„Lata 20.” Klimatyczna sesja zdjęciowa Krakowskich Szafiarek – cz.2

Magia lat 20-tych trwa. Przed Wami druga część naszej sesji „Lata 20.” we współpracy z Francuską Szkołą Wizażu, Stylizacji & Charakteryzacji.

Młode kobiety flappers o krótko ściętych włosach i chłopięcych kształtach, tańczące w rytmach Charlestona. Można powiedzieć, że to główne inspiracje, które towarzyszyły mi przy kompletowaniu stylizacji.

A te te stały się nie lada wyzwaniem. By znaleźć odpowiednie stroje, buty i dodatki, odwiedziłam wiele ciekawych miejsc i sklepów w Krakowie. Istotną role odegrały tu dodatki i akcesoria, bez których nie wyobrażam sobie sesji w tym stylu, m.in cygaretki, długie rękawiczki czy bielizna. Zależało mi głównie na pończochach ze szwem z tyłu, charakterystycznych dla tamtego okresu.

sesja-lata-20-cz.1-1

sesja-lata-20-cz.1-2

Kluczowa przy tego typu sesjach jest nie tylko stylizacja i charakteryzacja, ale również odpowiednia sceneria. Nasz wybór padł na klubokawiarnię Mleczarnia – niezwykle urokliwe miejsce na Kazimierzu. Kto tu był – zwłaszcza wieczorem – ten z pewnością poczuł magię niepowtarzalnych lat 20-tych.

sesja-lata-20-cz.1-3

Na koniec jeszcze parę słów o stylu życia ówczesnych kobiet.

Wyzwolone kobiety zachowywały się dość frywolnie. Bawiły się w rytmie Charlestona na potańcówkach w klubach jazzowych, flirtowały, uwodziły mężczyzn, umawiały się na kolejne randki. Nie odmawiały sobie tego co zakazane, zwłaszcza alkoholu. I oczywiście bardzo dużo paliły. Czy potraficie sobie wyobrazić kobietę z tamtych czasów bez długiej cygarniczki? Ja nie.

sesja-lata-20-cz.1-4

sesja-lata-20-cz.1-5

sesja-lata-20-cz.1-6

Być może nie każda z nas jest wielką fanką tej dekady. Trzeba jednak przyznać, że kryła ona w sobie pewien czar. Z pewnością jeszcze i nie raz Was zainspiruje.

KONIEC CZĘŚCI DRUGIEJ

Sesja we współpracy z Francuską Szkołą Wizażu, Stylizacji & Charakteryzacji – studentkami II-go stopnia charakteryzacji pod fachowym okiem Pani Anny Marii Słupczyńskiej.

Dziękujemy klubokawiarni Mleczarnia za udostępnienie lokalu do sesji zdjęciowej.

Zdjęcia: Izabela Adamczyk
Modelki: Izabela Podsiadło, Magdalena Madej
Wizaż: Magdalena Ciongawa (Magda), Małgorzata Krzyżak (Iza)
Stylizacja: Magdalena Madej

Ubrania i dodatki:
Francuska Szkoła Wizażu, Stylizacji & Charakteryzacji;
Fanaberie Multistore, ul. Krupnicza 8;
second hand;
szafa własna

Podziel się:

3 komentarze

  1. Alona

    Genialne zdjęcia, kompozycja, stylizacje i oczywiście modelki. Bardzo klimatycznie

  2. Przepiekna sesja- bardzo fajne wykonanie! porzadna robota dziewczyny! 🙂

  3. Depeszowa23

    Raj dla oczu *.* piękne, stylowe, kobiece stylizacje aż chciałoby się żeby takie klimaty powróciły do teraźniejszości 🙂 plus za to, że sesja odbyła się nie w studio na schematycznym płaskim tle w tylko w lokalu , co jeszcze bardziej stwarza wrażenie zdjęć wyjętych prosto ze starej babcinej gazety 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*