Maski antysmogowe jako modny element ubioru

Kupując w sklepie jakiś ciuch np. kurtkę, większość z nas dba o to, aby była ona wizualnie atrakcyjna. Coraz więcej pojawia się również fanów mody, którzy śledzą  aktualne trendy i starają się je odzwierciedlać w codziennych stylizacjach. Moda dotarła także do producentów masek antysmogowych. Przecież skoro masz do wyboru maskę z wzorem, który Ci się podoba oraz tę wykonaną z mało atrakcyjnego materiału, to chyba zrozumiałe, że większość wybierze tę pierwszą opcję. Dlatego w dzisiejszym artykule poruszymy modowe aspekty noszenia masek antysmogowych.

Maski antysmogowe stają się ostatnio coraz bardziej popularnym gadżetem. Jak mówi popularne powiedzenie „potrzeba matką wynalazku”, a podobnie było i w tym przypadku. Smog stał się przecież rzeczywistym problemem Polaków, od którego niestety nie da się uciec. Jeśli więc nie chcesz narazić się na choroby układu oddechowego czy nowotwory, to musisz nosić maski przeciwsmogowe, oczywiście kiedy wymaga tego skala zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.

maska antysmogowa

Rodzaje masek antysmogowych 

Zanim przejdziemy do wizualnych kwestii każdej z masek, warto skupić się na ich rodzajach dostępnych na rynku. Oczywiście maski przeciwsmogowe możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie oraz rodzaj filtru jaki posiadają. Teraz jednak przyjrzyjmy się bliżej temu pierwszemu aspektowi.

Wyróżniamy więc m.in. maski przeznaczone do spacerowania. To najbardziej podstawowe modele z tych dostępnych na rynku. Będziesz mógł je nosić podczas codziennych wyjść, ale także i jazdy samochodem czy komunikacją miejską. Spośród innych masek ten model wyróżnia właściwość niwelowania przykrych zapachów.

Kolejnym modelem masek antysmogowych są te przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie. Od poprzedniego rodzaju ten model różni się znacznie szerszymi zaworami. To umożliwi Ci większy przepływ wdychanego powietrza, którego podczas biegu pobierasz przecież nawet 10 razy więcej. Oprócz tego ten rodzaj maski jest najczęściej wykonany z bardzo elastycznego i komfortowego materiału, co nie będzie przeszkadzać Ci podczas uprawiania sportów.

Skupmy się teraz na filtrach masek przeciwsmogowych. Wyróżniamy te węglowe, HEPA czy kombinowane. Jeśli mielibyśmy polecić Wam jakiś model, to stanowczo radzimy postawić na filtr HEPA. Ten jest wykonany ze specjalnego materiału, który świetnie wychwytuje wszelkie toksyny i zanieczyszczenia oraz nie blokuje swobodnego przepływu powietrza.

Modne maski antysmogowe – czy to możliwe?

Czy można wyglądać modnie w masce antysmogowej? Zapewne takie pytanie zadaje sobie wielu z Was. Maski w Polsce nadal są nowością, do której społeczeństwo musi się przyzwyczaić. Widok na ulicy osoby noszącej ten gadżet, może szokować przechodniów i wywołać ich zdziwienie. Jednak gdy przyjrzymy się innym krajom np. Chinom czy Japonii, to widzimy, że ich społeczność traktuje maski jako nieodłączny element dnia codziennego np. podobnie jak szalik. Dlatego też podczas pokazów modowych tamtejszych projektantów na wybiegach często pojawiają się właśnie maski antysmogowe.

Także w Polsce producenci posiadają już różne wzory masek antysmogowych, które są indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego z klientów. Znajdziecie więc wiele ofert z kolorowymi maseczkami dla dzieci, a także te przeznaczone np. dla fanek kwiatów lub konkretnego serialu telewizyjnego. Jesteśmy przekonani, że noszenie maski przeciwsmogowej nie musi wcale psuć twojego looku. Poza tym także gwiazdy noszą ten gadżet na co dzień, a do najsłynniejszych z nich należą Katy Perry czy Nicki Minaj.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Maski niestety są nieodzownym elementem naszej garderoby sam tej zimy kupiłem maskę, z której korzystałem w sezonie zimowym, aby uchronić się przed smogiem. Używam się jej głównie w drodze do pracy i z pracy, a także na spacerach. Przyzwyczaiłem się do niej bardzo szybko i automatycznie ją zakładam wychodząc z domu. Nie obchodzi mnie reakcja przechodniów, a obecne maski mają ładny design więc nie ma się czego wstydzić, a nie oddychamy syfem.

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*