Nauka szycia za FREE – jak i gdzie?

Zawsze chciałaś nauczyć się szyć, ale nie miałaś pomysłów, jak to zrobić lub brakowało ci pieniędzy na kurs w płatnej szkole? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak nauczyć się sztuki krawiectwa zupełnie za darmo!

Umiejętność poprawnego i efektownego szycia jest bardzo przydatna. Nie chodzi tylko o dobre zacerowanie dziury w skarpecie czy rękawiczce. Inspirując się naszymi pomysłami, skorzystaj z możliwości darmowej nauki. Oczywiście zawsze możesz wybrać płatny kurs, ale po co? Nie wydając ani złotówki, także poznasz wszystkie tajniki krawiectwa.

Zawsze możesz spróbować nauczyć się sama. Przy odrobinie wytrwałości i systematyczności na pewno uda ci się poznać podstawowe techniki szycia. Możesz korzystać z internetowych poradników (tutoriale na youtube) lub gazet branżowych np. „Szycie krok po kroku” czy „Burda”, gdzie na pewno znajdziesz ciekawe wskazówki i sposoby na efektywną naukę.

nauka-szycia-za-free-1

Jeśli jednak wolisz zgłębiać wiedzę pod czujnym okiem specjalisty, przejrzyj ogłoszenia dotyczące bezpłatnych warsztatów szycia. Poszukaj informacji w Internecie lub gazetach regionalnych. Jeśli będziesz miała możliwość, warto skorzystać z darmowego kursu dla początkujących (lub zaawansowanych), ponieważ zanim, w przypływie emocji, zaczniesz kompletować swój sprzęt krawiecki, przekonaj się na 100%, że to zajęcie rzeczywiście jest dla ciebie. Darmowe kursy są również organizowane w ramach różnych projektów i inicjatyw społecznych – przejrzyj ogłoszenia i poszukaj informacji na ten temat. Jeśli znajdziesz odpowiedni kurs – zapisz się. Natomiast jeśli pracujesz np. w pracowni krawieckiej, postaraj się o darmowe zwiększenie kwalifikacji zawodowych. Jeżeli twój pracodawca nie wyjdzie z taką inicjatywą, możesz sama go o to poprosić. Lokowanie pieniędzy w rozwój pracowników jest najlepszą inwestycją pracodawców.

Natomiast, gdy marzysz o zawodzie krawcowej, wybierz naukę w średniej szkole zawodowej o tym profilu lub zapisz się do technikum odzieżowego, gdzie uzyskasz kwalifikacje technika krawiectwa. Możesz także skorzystać z ofert bezpłatnych szkół policealnych, które oferują dwuletnie studium kwalifikacyjne. Decyzja o zapisaniu się do szkoły zawodowej musi być jednak dobrze przemyślana, ponieważ nauka potrwa od 2 do 4 lat. Jeśli nie jesteś przekonana czy dasz sobie radę, zacznij od, wcześniej wspomnianych, darmowych kursów lub warsztatów.

nauka-szycia-za-free-2

Oprócz wyżej wymienionych możliwości, możesz również sama wyjść z inicjatywą i zgłosić się do krawcowej na bezpłatną praktykę. Poznasz ten zawód od podszewki, a także, pomagając i obserwując pracę zawodowca, wiele się nauczysz. Jeśli masz zaufaną krawcową, zaproponuj jej swoją pomoc, natomiast jeśli nie wiesz kogo wybrać, poczytaj w Internecie opinie klientów. Na ich podstawie zdecyduj u kogo warto zgłębiać wiedzę.

Jak widzisz, nie potrzebujesz pieniędzy, aby nauczyć się szyć. Jest wiele bezpłatnych ofert, z których możesz skorzystać. Jeśli krawiectwo to twoja pasja, koniecznie wybierz jedną z darmowych możliwości zdobycia umiejętności. Natomiast w przypadku, gdy wciąż nie jesteś zdecydowana czy to odpowiednie zajęcie dla ciebie, skorzystaj z kursów dla początkujących, które pomogą ci podjąć dalsze decyzje.

nauka-szycia-za-free-3

Podziel się:

4 komentarze

 1. KarolinaZ

  Ja zawsze miałam dwie lewe ręce do szycia 😛 nawet się nie spodziewałam, że istnieją darmowe „lekcje” 😛 A sądzicie, że na bezpłatną praktykę krawcowe chcą przyjmować kogoś bez doświadczenia?

 2. AleksandraMi

  Hmmm mnie się wydaje, że jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to może być trochę ciężko. Najlepiej, żebyś sama złapała jakieś podstawy, bo szczerze, na miejscu krawcowej, gdybym miała dużo roboty i miała dodatkowo kogoś jeszcze uczyć od zera, to nie uśmiechałoby mi się to 😛

 3. Karolka

  Kiedyś szukałam jakichś kursów krawiectwa i nie mogłam nic znaleźć 😉 Teraz to mi się już nie chce ale fajna opcja 🙂

 4. Gahanova

  Ja w gimnazjum bardzo chciałam iść do technikum krawieckiego, a potem na studium artystycznego projektowania ubioru, uczyłam się szyć na maszynie, ale to nie na moją cierpliwość 😛 wolę projektować lub dawać komuś kto się na tym zna pomysły 😉 ale grunt że umiem ją obsługiwać 😉

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*