Nowe siłownie zewnętrzne? Czyli jak Kraków dba o mieszkańców

Co to są siłownie zewnętrzne i gdzie w Krakowie można je znaleźć? Siłownia plenerowa to nic innego jak obiekt z urządzeniami do ćwiczeń dostępny dla każdego. Przeczytaj i dowiedz się gdzie w Krakowie poćwiczysz „za darmo”.

silownia zewnetrzna

Na pewno wielu z Was zauważyło w miastach takie małe zagospodarowane tereny z urządzeniami do aktywności fizycznych. Są to siłownie plenerowe, które cieszą się ogromną popularnością u osób w każdym wieku. Mini siłownie zewnętrzne powstają praktycznie w każdym miasteczku, jak również i w wielkich metropoliach.

Dzieje się tak przede wszystkim dla tego, by zachęcić młodzież do uprawiania sportu, zamiast palenia papierosów i używania alkoholu. Jest to również opcja dla rodziców z dziećmi, którzy na swoim przykładzie mogą pokazać swoim dzieciom, że sport jest niezbędny dla zdrowego stylu życia. Siłownie są również potrzebne dla emerytów, którzy nie mogą chodzić do zwykłej siłowni, gdzie trzeba płacić za wejściówkę. Dla nich jest to przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a do tego połączone z możliwością poprawienia kondycji mięśni i stawów. Ruch rzeczywiście przedłuża życie.

Siłownia plenerowa może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dość często znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach, siedząc na fotelu, pracują – na przykład w biurze. Siłownie tego rodzaju coraz bardziej cieszą się popularnością wśród Polaków.
Rząd też bierze aktywny udział, by w polskich miastach i miasteczkach powstawało coraz więcej siłowni w plenerze.

Przykładem może być Kraków i “Smocze Skwery” na których są takie siłownie, które uzupełniają płace zabaw. Są wyposażone w drabinki, linę do wspinania, równoważnię, ściankę wspinaczkową, drabinki z drążkiem do podciągania nóg oraz ławkę i prostownik pleców. Każdy może znaleźć coś dla siebie. W Krakowie taki program dotyczący siłowni zewnętrznych powstał na bazie pomysłu o stworzeniu przestrzeni publicznej, by zachęcić mieszkańców do integracji między różnymi grupami wiekowymi oraz spędzanie wolnego czasu i dbaniem o swoją kondycję i zdrowie.

Na dzień dzisiejszy w Krakowie jest kilka miejsc z siłowniami tego typu. Na Kazimierzu, na Ruczaju przy pętli Krowodrza Górka, dwie w Nowej Hucie, w Zesławicach czy w Małym Płaszowie. Każdy z takich parków nawiązuje swą nazwą do Smoka – np.: „Smoczy skwer” i opiera się na legendzie o smoku wawelskim.

silownie plenerowe
Post powstał na podstawie danych umieszczonych na stronie Firmy Fit Park http://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html, zajmującej się budową obiektów plenerowych do aktywnej rekreacji oraz oferującej realizację projektu, na każdym jego etapie. Wszystkie urządzenia outdoor fitness dostępne w ofercie Fit Park posiadają niezbędne certyfikaty oraz wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

Wicedyrektor biura prasowego UMK Filip Szatanik zapewnia, że to jeszcze nie koniec. Każde osiedle będzie miało swój własny „Smoczy skwer”. Każdy będzie mógł przyjść i uprawiać sport albo po prostu dobrze spędzać czas z rodziną lub w swoim towarzystwie. Smocze skwery nie przypominają zwykłych skwerów. Ale są atrakcyjne i na pewno szybko staną się ulubionymi miejscami dla mieszkańców.

Dla niektórych osób takie siłownie plenerowe mogą stać się przyjemnym zaskoczeniem. Szybko staną się magnesem przyciągającym całe grupy osób, atutem jest również to, że korzystanie z siłowni nie wymaga specjalnych przygotowywań fizycznych. Są także dobrze rozmieszczone, właśnie tam gdzie najchętniej spędzamy wolny czas. W bezpiecznych miejscach. W odpowiedniej odległości od części drogowej. W bliskości z naturą na świeżym powietrzu, co bardzo pozytywnie wpływa na organizm ćwiczących osób.

Samorządy Krakowa jak i innych miast dbają o zdrowie swoich mieszańców. Wydają fundusze na stworzenie takich miejsc, które pomagają ludziom nie tylko spędzać wolny czas ale i zadbać o siebie.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*