Powiększanie ust za pomocą makijażu permanentnego lub tatuażu

Spośród wielu metod powiększania i korygowania kształtu ust, makijaż permanentny i tatuaż ust wyróżniają się niską inwazyjnością zabiegu skorelowaną z dużą dowolnością w precyzowaniu efektu końcowego.

Zabieg ten daje szereg możliwości – od modyfikowania linii czerwieni wargowej w celu powiększenia wąskich warg czy zminimalizowania asymetrii, poprzez nadanie całym ustom pożądanego kolorytu, aż po cieniowanie ust w celu nadania im zmysłowej pełności. To także doskonała alternatywa dla codziennego wykonywania makijażu ust. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Czy takie powiększanie ust jest godne polecenia?

Jak należy przygotować się do zabiegu powiększania ust tatuażem?

Podstawą przygotowania do zabiegu makijażu permanentnego czy tatuażu ust jest odpowiednia ich pielęgnacja. Odżywianie ust pomadką z witaminą E to absolutną konieczność. Bardzo ważna jest profilaktyka zakażeń opryszczkowych. Niemal każdy w dzieciństwie miał kontakt z wirusem opryszczki, który w utajonej postaci przebywa w organizmie. Mechaniczne drażnienie ust może sprzyjać uaktywnieniu wirusa opryszczki, a przerwanie ciągłości skóry zwiększy ryzyko zakażenia bakteryjnego. Dlatego 5 dni przed zabiegiem trzeba zacząć zażywać lek antywirusowy Heviran w dawce 400 mg. Bardzo ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest także wykonanie skórnych testów alergicznych. Barwniki użyte do wykonania tatuażu to naturalne, hipoalergiczne pigmenty. Spełniają surowe wymagania stawiane produktom medycznym, a zatem są testowane pod kątem toksyczności czy czystości mikrobiologicznej. Mimo niewielkich tendencji do alergizacji, należy wykonać testy skórne na dwa dni przed planowanym zabiegiem. Producent udostępnia plasterki nasączone stosowanymi barwnikami, które aplikowane są na skórę.

Jak wygląda zabieg powiększania ust makijażem permanentnym?

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne nakreślenie linii rysunku na ustach. Precyzyjne dobranie barwnik polega na uwzględnieniu odcienia skóry i ust – pigment musi harmonizować z urodą klientki, w przeciwnym wypadku efekt zabiegu będzie nienaturalny. Po znieczuleniu ust kremem następuje iniekcja barwnika na określoną głębokość. W przypadku makijażu permanentnego barwnik wprowadzany jest na głębokość naskórka, zaś w przypadku tatuażu – do warstwy brodawkowej skóry. Głębokość wprowadzenia barwnika wpływa bezpośrednio na trwałość efektów zabiegu. Jest on wypadkową szybkości złuszczania się naskórka, głębokości wprowadzenia pigmentu oraz indywidualnej tendencji do jego blaknięcia. Makijaż permanentny pozostaje na ustach przez kilkanaście miesięcy, tatuaż – do trzech lat. Barwniki wprowadzane są przy pomocy specjalistycznego aparatu wyposażonego w cienką igłę. Na tym etapie zabiegu niezbędne jest bezwzględne zachowanie aseptyki w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Zabieg powiększania ust makijażem permanentnym wymaga profesjonalnych umiejętności osoby go wykonującej. Precyzja wymagana jest na każdym etapie zabiegu – określania efektu zabiegu, przeprowadzania linii konturujących, jednolitego wprowadzania barwnika na identyczną głębokość. Dlatego na taki zabieg warto udać się do doświadczonego lingeristy.
Więcej informacji: http://powiekszanie-ust.pl/tatuaz

Jak już wspomniano, trwałość zabiegu jest sprawą indywidualną. Początkowo makijaż permanentny lub tatuaż sprawia wrażenie zbyt wyrazistego, jednak po kilku dniach naskórek ulega złuszczeniu, a po kilku tygodniach depozyty barwnika ulegają redukcji. Wynika to z reakcji immunologicznych i regeneracyjnych skóry. Zatem ostateczny efekt zabiegu uwidocznia się po około miesiącu. Wtedy można też ocenić, czy wymagana jest korekta – dodanie pigmentu w celu zwiększenia intensywności lub przeciwnie – stonowanie barwy przy użyciu cielistych barwników. Po znacznym wyblaknięciu makijażu/ tatuażu dokonać można kolejnego zabiegu.

Pielęgnacja pozabiegowa

Podstawą pielęgnacji ust jest dbałość o higienę w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia. Przerwanie ciągłości skóry narzuca konieczność zachowania aseptyki okolic ust. Nie należy stosować żadnych kosmetyków z wyjątkiem pomadki z witaminą E. Należy także ograniczyć picie gorących napojów. Nie wolno korzystać z sauny, solarium i basenu do czasu wygojenia ust. Niedopuszczalne jest zdrapywanie strupków czy zaschniętego pigmentu. Bardzo ważne jest kontynuowanie profilaktyki antyopryszczkowej przez 5 dni po zabiegu.

Możliwe powikłania po zabiegu

Powiększanie ust tatuażem do bardzo bezpieczna procedura. Przy zachowaniu aseptyki zabiegu, przestrzegania zaleceń pozabiegowych oraz ujemnym wyniku testów skórnych, ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Niepożądane efekty najczęściej są konsekwencją nieumiejętnie wykonanego zabiegu i obejmują asymetrię ust, nierównomierne depozyty barwników czy nietrafiony odcień barwnika.

Podziel się:

4 komentarze

  1. Madness

    Bardzo interesujacy artykul. Mam znajoma, ktora zdecydowala sie na taka korekte i zmiana byla niesamowita. Mysle ze warto to rozwazyc szczegolnie przy braku symetrii ust, to moze byc szczeoglnie irytujace

  2. Wilczamama

    fajna sprawa 🙂 sama miałam powiększane usta kwasem, ale nie zrobiono mi nadmuchanych ust tylko ładne kształtne wargi:) owszem, w dzień zabiegu i parę dni po nim usta były napuchnięte, ale teraz wszystko ładnie wygląda 🙂

    • grunt to dobra kosmetyczka, na tym bym raczej nie oszczedzala, zeby sie nie oszpecić… dziwie sie czasem, że dziewczyny dają się namówić na zabieg u przypadkowej “kosmetyczki” za pol ceny

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*