Sesja „7 grzechów głównych” – BACKSTAGE

Sesja 7 grzechów głównych była tematem poważnym, lecz mimo to, okazała się świetną zabawą. Motyw został wymyślony jako temat sesji egzaminacyjnej do Francuskiej Szkoły Wizażu – Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie.

Naszym celem było przedstawienie tego tematu po ,,swojemu” – kontynuuje Małgorzata Krzyżak, wizażystka i autorka sesji. Każda z nas wymyśliła swoją interpretację grzechu. Trzeba również podkreślić, że ogromną rolę odegrała stylizacja – w tym bardzo pomogła nam nasza zaprzyjaźniona stylistka i projektantka Magdalena Madej, dzięki czemu uzyskałyśmy spójne dzieła, z których jesteśmy bardzo dumne.

7-grzechow-1

7-grzechow-2

„Przypadkowo obejrzany program telewizyjny o tańcu, zainspirował mnie do pomysłu na „grzeszną” sesję – mówi autorka sesji, wizażystka Magdalena Ciongawa. Myślę, że idea wizualnego przedstawienia siedmiu grzechów głównych idealnie podkreśla nasze umiejętności. Głównym założeniem sesji było podejście do tematu w sposób odrobinę nieszablonowy – nie unikając jednak skojarzeń klasycznych. Przede wszystkim jednak, sekretem sukcesu sesji jest niekwestionowany talent naszych cudownych modelek: Danusi, Alony, Justyny i Magdy, które były w stanie aktorsko przekazać wszystkie „grzeszne” emocje. Nie bez znaczenia jest jakość zdjęć Kasi, która poprzez swoje bogate doświadczenie w fotografii dziecięcej i rodzinnej, miała bardzo świeże i innowacyjne podejście do modowej sesji.”

7-grzechow-3

7-grzechow-4

7-grzechow-5

7-grzechow-6

Na prezentowanych zdjęciach macie okazję poznać część ekipy Krakowskich Szafiarek.
W trakcie naszych sesji zawsze panuje miła atmosfera. Zdarza się nam tańczyć, śpiewać.. upiększać nie tylko modelki, ale również własne fryzury i stylizacje :-).
W tle płynie muzyka lat 40′, 50′ i 60′, a w powietrzu unosi się aromat kawy.
Nasze zamiłowanie do minionych dekad XX w. mieliście okazję zaobserwować już wcześniej, w publikowanej sesji „Lata 20.”.

7-grzechow-7

Przez najbliższe 7 tygodni prezentować będziemy efekty sesji „7 grzechów głównych”.
Pierwsza publikacja – „PYCHA” – już w najbliższy wtorek 20 września. Zapraszamy!

Autorki sesji (wizaż i charakteryzacja): Magdalena Ciongawa, Małgorzata Krzyżak
Modelki: Danuta Ludwikowska, Alona Yurkova, Justyna Krzyżak, Magdalena Madej
Współpraca stylizacyjna: Magdalena Madej
Zdjęcia: Katarzyna Zajda

Sesja egzaminacyjna studentek Francuskiej Szkoły Wizażu – Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie – pod okiem wykładowcy Pani Anny Marii Słupczyńskiej.

Dziękujemy outletowi Fanaberie Multistore, za udostępnienie ubrań do sesji zdjęciowej.
Fababerie Multistore, ul. Krupnicza 8, Kraków

Sesja wykonana w Studio Fotograficznym Erica.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Czekam z niecierpliwością 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*