Slow Fashion Cafe w Krakowie

Klimatyczny lokal z białym wnętrzem, fajną muzyką i dźwiękami “singerów”, relaksująca i przyjemna atmosfera, aromatyczna kawa i świeżo upieczona szarlotka.

W Londynie i Paryżu miejsca gdzie można napić się kawy i zapoznać z maszyną do szycia, istnieją od wielu lat. Najbardziej znana paryska kawiarnia krawiecka ” Sweet Shop” w 2011 roku pojawiła się w wydaniu Vogue Living. W październiku 2012 roku dołączył do nich krakowski Kazimierz. Powstała niezwykła szkoła szycia Slow Fashion Cafe. Wyjątkowa kawiarnia pojawiła się dzięki pomysłowi Moniki Németh i Katarzyny Stypulskiej – byłych absolwentek szkoły projektowania ubioru SAPU, której absolwenci wielokrotnie zdobywają nagrody w różnych konkursach oraz prezentują swoje kolekcje na targach i pokazach mody.

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Nazwa ” nie spiesząca moda” nie jest tu przypadkową. Według projektantek, rynek mody jest zalewany tanią produkcją masową w którym nie wystarcza indywidualności oraz nie doceniania się jakości ubioru. Z drugiej strony w życiu codziennym przeżywamy różne kryzysy, zapominamy o “oderwaniu się od pędu”, brakuje w społeczeństwie przyjemności płynącej z pracy własnych rąk.

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Przy kawiarni działa również butik, gdzie sprzedawane są rzeczy obu projektantek oraz oferuje akcesoria wnętrzarskie. Każdy chętny może zobaczyć jak odbywają się zajęcia, a jeżeli marzeniem twojego życia jest projektowanie, to zapisz się na kurs. Nawet jeżeli nie posiadasz żadnej wiedzy na ten temat- zawsze możesz spróbować. Monika i Katarzyna dbają o swoich kursantów: proponują autorskie wykroje z opisami – proste i zrozumiałe w realizacji nawet dla początkujących. Przekonują, że twórczość nie jest definicją tylko dla wybranych. Czasami wystarczy opanowanie kilku trików oraz zapoznanie z podstawami, by każdy mógł wyrazić własny i indywidualny styl oraz stworzyć oryginalne i naprawdę wyjątkowe ubrania, które jeszcze nie jeden sezon pozostaną w Twojej szafie.

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe oferuje nie tylko zajęcia z nauki szycia. Projektantki wprowadzają nas do świata mody oraz szybko zmieniających się trendów. Uczą zarówno podstawowych konstrukcji do tworzenia ubrań.

Jest to miejsce, gdzie możesz przyjść i mieć czas dla siebie. Masz szansę wyrazić swoją osobowość. Jeżeli podobają ci się ubrania projektantek, które są przedstawione w kawiarni – możesz przyjść i uszyć takie na jednodniowych warsztatach szycia. Jeśli masz pomysł na własny projekt, to możesz poprosić o pomoc. Nigdy nie odmówią wsparcia w jego realizacji. Możesz nie tylko stworzyć, a również “wyspacerować” stary płaszczyk lub sukienkę, które po kilku godzinach czarowania całkiem zmienią swój wygląd.

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe w Krakowie

“Na żadnej uczelni Świata nie nauczysz się szyć, jak nie potrafisz tego robić. Jak nie masz talentu i cierpliwości, to nigdy nie zostaniesz słynnym projektantem”. Czy nadal tak uważasz?

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Slow Fashion Cafe w Krakowie

Życie jest krótkie, więc warto walczyć i łamać stereotypy. Więc nie zastanawiaj się, a spróbuj. Jak będziesz miała chwilkę wolnego czasu, wybierz się na spacer po Kazimierzu i wpadnij do Slow Fashion Cafe. Możliwe, że czeka tutaj na ciebie nowy Świat, gdzie łatwo odnajdziesz siebie.

Maryna Bondarevska

Podziel się:

1 komentarz

  1. EwaW

    Wow! Pierwszy raz słyszę o takim miejscu 🙂 Niesamowite 🙂 Kazimierz to dla mnie jedna wielka nieodkryta perełka! Chyba się tam wybiorę, zwłaszcza, że nigdy nie miałam do czynienia z maszyną do szycia 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*