Socialmatic w twoich rękach

W maju 2012 r pojawił się pierwszy pomysł. Właśnie wtedy, Antonio De Rosa – słynny włoski projektant, autor wielu koncepcji związanych z urządzeniami Apple zaproponował wizję unikalnego aparatu, którego konstrukcja jest wykonana w postaci ikony aplikacji Instagram. Podobny do aparatu Polaroid, który wydrukuje zdjęcia od razu po ich zrobieniu.

To niezwykłe urządzenie otrzymało nazwę Instagram Socialmatic Camera. Łączy aparat fotograficzny do robienia zdjęć oraz drukarkę do ich wydruku na papierze samoprzylepnym. Aparat Socialmatic oparty jest na systemie Android a do tego ma wbudowaną bezatramentową drukarkę.

Socjalmatic Polaroid

Socjalmatic Polaroid

Oczywiście, że masz możliwość dodania zdjęć na Instagram, Facebook oraz Twitter ale możesz również je wydrukować. Na zdjęciu zostanie zapisany twój nick, który wykorzystujesz na Instagramie oraz kod QR.

Każde zdjęcie, wydrukowane na Socialmatic Camera ma specjalną taśmą samoklejącą, dzięki której swoimi zdjęciami można podzielić się w realnym świecie. Na ścianie lub w każdym miejscu, gdzie uda się przykleić. Mini zdjęcia mają swoje miejsce, tak aby każdy chętny mógł zostawić komentarz.
“Kiedy pracowałem nad ideą Instagram Socialmatic Camera, marzyłem o tym by przesunąć możliwości Instagramu i Facebooka w świat rzeczywistości. Z dodatkiem niektórych “fizycznych” cech, takich jak możliwość druku “- mówi projektant Antonio De Rosa.

Socialmatic Camera dostępna jest w 2 formatach: 16 i 32 GB pamięci. Możesz także wybrać opcję z modemem 3 G. Technologia Zink służy do drukowania zdjęć. Do drukarki zakładasz specjalny papier fotograficzny, który zawiera cząstki z określoną substancją, które zostaną pomalowane na różne kolory pod wpływem temperatury.

Zdjęcia drukowane przy użyciu tej technologii mają wysoką jakość i trwałość kolorów obrazu. Są one odporne na wilgoć i chronione przed pojawieniem się smug. Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Camera posiada także WIFI oraz Bluetooth. Urządzenie będzie miało ekran dotykowy o proporcjach 4×3.

To były tylko pomysły, jednak w 2014 roku koncepcja De Rosa trafiła na rynek technologiczny, co prawda z nieco inną nazwą: Polaroid Socialmatic. Właściwe wykonanie tego aparatu jest możliwe dzięki firmie Polaroid.

Początki były trudne”projekt rozpoczął się jako żart, Camera w formie aplikacji Instagram wydawała się zabawną dla mnie. Jednak dzięki wsparciu użytkowników i pomocy inwestorów, którzy zdecydowali się sfinansować ten projekt, pomysł stał się rzeczywistością” – mówi Antonio De Rosa.
Na pewno taki gadżet będzie idealnym prezentem dla zapalonych użytkowników Instagrama, bo na pewno zrobi znacznie lepszej jakości zdjęcia niż komórka. Możesz je od razu udostępnić oraz wydrukować sobie na pamiątkę, albo podzielić się z kimś na ulicy.

Realizacja Polaroid Socialmatic dowodzi, że w nowoczesnych czasach jeszcze zostało miejsce dla natychmiastowej fotografii, a nawet może być ona trendi.

Maryna Bondarevska

Podziel się:

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*