Stylistka – modny zawód dla szafiarki

Lubisz bawić się stylem i wiesz dokładnie co z czym połączyć, by stworzyć zestaw, który oczaruje każdego? Śledzisz trendy w modzie? Kochasz tworzyć, kreować, dobierać ubrania, kolory i dodatki? Twój blog, Instagram, Fanpage wciąż pełen jest odwiedzających, a Twoje stylizacje podobają się każdemu?

Jeśli moda to Twój żywioł, praca stylistki może być Twoim pomysłem na siebie! Pokazy mody, branżowe czasopisma, twórczy umysł, setki godzin spędzonych na zakupach, praca z ludźmi – to chleb powszedni w pracy stylistki. Szafarskie korzenie sprawią, że możesz stać się ikoną stylu, jak wiele dziś znanych ikon mody.

Stylistka – kim jest?
Nomenklatura nazwy jest prosta i nieskomplikowana. Według słownika języka polskiego stylistka, to “osoba tworząc czyjś wizerunek”, ktoś, kto jest “oceniany z punktu widzenia wartości jego stylu”. Dziś branża modowa jest nieco bardziej poszerzona i elastyczna, chłonna na młode osoby, które mają wyczucie stylu. To możliwości dla każdej dziewczyny, które poruszają się w świecie mody. Niegdyś, było to miejsce dla ludzi posiadających bagaż doświadczeń, pracujących na co dzień z modą, z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy ukończyli specjalistyczne kursy czy kierunki studiów, gdzie przewodnim tematem był design i projektowanie. Obecnie, stylistka to osoba, która wie “co w modzie piszczy”, potrafi to wykorzystać i jak nikt inny, posiada umiejętność doboru różnorodnych tkanin, materiałów, ubrań i dodatków. To specjalistka od wizerunku, doradca stylu i profesjonalista w jednym. Jeśli jesteś szafiarką, to znaczy, że sama otworzyłaś przed sobą drogę do kariery stylistki, chcesz wyrażać siebie, a to najważniejsze!

stylistka-modny-zawod-rozmowy-przy-szafie-2

Praca stylistki
Na rynku spotkamy stylistkę fryzur, osobistą stylistkę, stylistów sesji zdjęciowych(nie tylko modowych, ale i kulinarnych, rekwizytowych) i wiele innych pojęć tożsamych z zawodem stylistki, sama po części jesteś stylistką, bo tworzysz i inspirujesz innych. Ten najbardziej popularny rodzaj zawodu, kojarzy się osobą, będąca doradcą stylu. Tak więc praca stylistki, to relacja z drugim człowiekiem, analiza sylwetki, dobór odpowiednich fasonów, wzorów i finalne outfity. Stylistka mody często znajduje zatrudnienie w magazynach modowych czy portalach internetowych na łamach których radzi co i jak założyć, by poczuć się wyjątkowo. Zawód ten, polega na ciągłym poszukiwaniu pasji, twórczym działaniu i realizacji wizji. Spektrum działań w pracy stylistki jest wiele, praca ta nie polega tylko na ciągłym poszukiwaniu modowych nowinek, to także ciężkie sesje zdjęciowe, spotkania z ludźmi, rozmowy. Stylistka to kobieta, która nie boi się żadnych wyzwań, umie wykreować znakomita stylizację, znaleźć ubraniową „perełkę”, a czasem nawet potrzymać blendę podczas sesji.

Jak zostać stylistką?
Jeśli prowadzisz swojego bloga o modzie i prezentujesz swoje stylizacje, zawód stylistki może być w zasięgu Twojej ręki. Śledź trendy, czytaj modowe magazyny, szukaj inspiracji. Koniecznie poszerzaj horyzonty, doszkalaj się, zapisz się na kursy designu. Możesz także zacząć od poszukiwana pracy w miejscach gdzie moda jest najważniejsza! Najlepsze ku temu są sklepu odzieżowe, zwłaszcza sieciówki. Jeśli przebywasz w modowych klimatach i masz zmysł obserwatora, praca stylistki będzie dla Ciebie nie tylko wyzwaniem, ale życiową pasją. Ważne byś kochała to, co chcesz robić w życiu – koniecznie – baw się modą, pokazuj innym, doradzaj, analizuj, pomagaj i udowodnij ,że masz swój niepowtarzalny styl! Jeśli jesteś inspiracją dla innych, zawód stylistki to wymarzona praca dla Ciebie!

stylistka-modny-zawod-rozmowy-przy-szafie-3

Podziel się:

4 komentarze

  1. Jola.Ma

    Dziękuję za dodanie tego posta 🙂 Od pewnego czasu zastanawiałam się właśnie nad poszerzeniem właśnie tego zainteresowania, może nawet spróbuję zostać stylistką 😉

  2. AleksandraMi

    Na pewno każda stylistka ma tez swój niepowtarzalny styl i wizje. Jednak wiadomo, są stylizacje, które podobają się bardziej lub mniej i jak przeglądam rożne modowe blogi, to wiem ze nie założyłabym na siebie niektórych ciuchów. Wy tez tak macie?

  3. KarolinaZ

    Jak najbardziej też tak mam 😛 różne są gusta i dlatego nie wszystko nam się podoba- to normalne. Grunt to znaleźć coś dla siebie i się w tym dobrze czuć. Zawsze jednak można zaczerpnąć jakichś nowych pomysłów i przerobić je pod siebie 🙂

  4. Nie jestem szafiarką, ale mam swój wypracowany styl, który staram się ożywiać jakimiś modnymi nowościami. Podglądam stylizacje w magazynach drukowanych (Vogue), czy internetowych, mniej często szafiarskie blogi – szukam inspiracji. Natomiast zdecydowanie nie chciałabym pracować ze stylistką, która wywaliłaby moje ciuchy na śmietnik i zaproponowała mi zupełnie nowy look – jak pokazuje się w tv. Nawet jeśli nie wyglądam idealnie, to jednak tworzę własny wizerunek, który odzwierciedla mnie samą. To musi być trudne – poprawić wizerunek kogoś, tak, by wyglądał dobrze i dale czuł się sobą, a nie przebranym za kogoś innego.

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*