Szczoteczki soniczne – czyli skuteczny sposób na piękny uśmiech

Szczoteczki soniczne stają się coraz bardziej popularne. Szybko zdobywają serca kolejnych użytkowników. Nic w tym dziwnego, ponieważ są doskonałym rozwiązaniem dla każdego!

W dzisiejszych czasach wszyscy chcemy wyglądać nieskazitelnie. Poświęcamy wiele czasu na pielęgnację całego ciała. Kupujemy balsamy, kosmetyki i piękne ubrania. Żyjemy w myśl zasady „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Jednak na co zwracamy uwagę na samym początku podczas rozmowy z nowo poznanym człowiekiem? Oczywiście na uśmiech! To najważniejsza ozdoba każdego z nas. Człowiek, który jest uśmiechnięty, łatwiej nawiązuje znajomości, jest pewniejszy siebie i na pierwszy rzut oka wydaje się sympatyczny. Dlatego zadbaj o swój uśmiech, aby móc bez skrępowania uśmiechać się pełną gębą. Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa, a odpowiednia szczoteczka do zębów do klucz do sukcesu, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Może wypróbujesz szczoteczkę soniczną?

szczoteczka soniczna

piękny uśmiech ze szczoteczką soniczną

Szczoteczki soniczne przez wielu są uwielbiane! Użytkownicy cenią komfort ich używania oraz delikatność i skuteczność czyszczenia. Codzienne mycie zębów szczoteczką soniczną jest znacznie bardziej efektywne niż szorowanie szczoteczką manualną, która nie jest w stanie dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc. To niestety sprawia, że między zębami gromadzą się resztki jedzenia, bakterie i inne zanieczyszczenia powodujące choroby zębów i dziąseł. Zdarzyło ci się, że twoje dziąsła krwawiły podczas szczotkowania zębów? To może oznaczać, że zwykła szczoteczka manualna nie jest odpowiednia dla ciebie. Mechaniczne szorowanie podrażnia dziąsła i nadwrażliwe zęby, dlatego osoby zmagające się z problemem nadwrażliwości powinny czyścić zęby znacznie delikatniej. W takim przypadku szczoteczki soniczne sprawdzają się rewelacyjnie.

szczoteczka soniczna

szczoteczka soniczna

No dobrze. Chwalę te szczoteczki soniczne i chwalę, ale w zasadzie nie napisałam jeszcze nic, co mogłoby was przekonać do ich zakupu. Na początku warto wyjaśnić, jak one działają. Otóż szczoteczki soniczne czyszczą zęby inaczej niż zwykłe szczoteczki manualne. Ich działanie jest oparte na technologii fal dźwiękowych, które wprawiają włosie szczoteczki w ruch wymiatający – jest on zdecydowanie zdrowszy i delikatniejszy dla naszych zębów. Oprócz tego, mówiąc o szczoteczce sonicznej, nie można zapomnieć o kawitacji, czyli wytwarzaniu mikrobąbelków docierających nawet do trudno dostępnych miejsc, dokładnie jest doczyszczając. Dzięki temu zęby stają się naprawdę czyste, bez ich mocnego szorowania. Można zatem powiedzieć, że szczoteczka soniczna zapewni nam efektywne, a jednocześnie bardzo delikatne oczyszczanie, które idealnie sprawdzi się u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów i dziąseł. Trzeba też dodać, że ze szczoteczek sonicznych będą zadowoleni nie tylko dorośli, ale również dzieci :).

Wybór szczoteczek sonicznych jest bardzo duży. Z pewnością znajdziesz taką, która spełni twoje oczekiwania. Na pewno warto zwrócić uwagę na szczoteczki soniczne Philips Sonicare, Panasonic, Brush-Baby czy SEYSSO. Wybór należy do ciebie. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać cię do zmiany zwykłej szczoteczki właśnie na szczoteczkę soniczną. Owszem, jest ona znacznie droższa od szczoteczki manualnej (jej cena waha się od 200 do nawet 800 złotych), jednak na zdrowiu swoich zębów nie warto oszczędzać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne. Znajdziesz tam szczoteczki soniczne wszystkich wymienionych wyżej producentów. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

 

Podziel się:

4 komentarze

 1. Bartosz Łącki

  Niestety samo szczotkowanie, nawet najdroższą szczoteczką nie da takiego efektu, jak u Pani na zdjęciu. Do tego przyczynia się wiele czynników: np. dieta, używki, odcień zębów itp.

 2. Depeszowa23

  ciekawa rzecz, ale poczekam ąz będzie bardziej popularna i tańsza, może pomoże mi wreszcie moje zęby wybielić

 3. Gahanova

  ja tam wolę normalne szczoteczki, zwłaszcza te dla dzieci 😉

 4. Wilczamama

  ząbki można wybielić innymi sposobami, przede wszystkim dieta 😉

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*