Szokująca zawartość kobiecej torebki! Czas na zmiany?

Kobieca torebka kryje w sobie wiele tajemnic. Wśród mężczyzn panuje powszechne przekonanie, że jest w niej dosłownie wszystko. Uważają ją często za studnię bez dna, której nieuporządkowana zawartość może przyprawić o zawrót głowy. Natomiast jak to wygląda w praktyce? Może mężczyźni mają jednak trochę racji?

Ile razy zdarzyło Ci się, że wśród wielu rzeczy znajdujących się w twojej torebce nie mogłaś znaleźć tej, która akurat była ci potrzebna? Na pewno nie raz. Przytrafiło się to z pewnością każdej kobiecie. Warto się zastanowić, dlaczego tak jest. Czy mężczyźni rzeczywiście mają rację, mówiąc, że w kobiecej torebce jest wszystko, tylko nie to, co rzeczywiście niezbędne?
Torebka może pomieścić wiele. Jednak jej zawartość jest często nieprzemyślana i przypadkowa. Przedmioty, które są naprawdę potrzebne, giną wśród niezliczonej ilości zbędnych rzeczy, takich jak: kilka rodzajów szminek, zużyty krem do rąk, ulotki z kilku dni czy biżuteria. Przez panujący w torebce bałagan, kobiety tracą mnóstwo czasu na szukanie konkretnego przedmiotu, przez co cierpliwość innych (przede wszystkim życiowego partnera) zostaje wystawiona na próbę. Takich sytuacji można przecież łatwo uniknąć, wystarczy tylko zrobić porządek w swojej torebce. Zastanów się, co koniecznie musi się w niej znaleźć, a co można z powodzeniem zostawić w domu. Poniższa lista ci w tym pomoże.

Na początku warto pomyśleć o rzeczach niezbędnych, na które w torebce zawsze powinno być przygotowane odpowiednie miejsce, aby w razie potrzeby, z łatwością móc je znaleźć. Do tej grupy zaliczamy portfel, dokumenty tożsamości, klucze (zarówno od domu, jak i od samochodu) oraz telefon. Są to rzeczy, po które, będąc na mieście, bardzo często sięgamy. Na telefon i klucze znajdź osobne kieszonki, aby ich odszukanie nie było problemem. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi Ci codziennie życie – zawsze zdążysz odebrać telefon, a twój chłopak otworzy oczy ze zdumienia, jak w klika sekund znajdziesz klucze od samochodu. Jednak kobieta nie byłaby kobietą, jeśli nie miałaby w torebce kilku innych gadżetów, jak np. szczotka do włosów, pomadka do ust, błyszczyk, lusterko czy pilnik do paznokci – na te rzeczy na pewno też znajdzie się miejsce. Warto jednak włożyć je do jednej kosmetyczki, dzięki czemu z łatwością je znajdziesz, kiedy będą ci potrzebne. Oprócz wyżej wymienionych, pomyśl także o przedmiotach sezonowych, takich jak: składana parasolka, płaszcz przeciwdeszczowy czy okulary przeciwsłoneczne. Natomiast jeżeli masz problem z organizacją czasu lub wręcz przeciwnie – musisz mieć wszystko dokładnie zaplanowane, pomyśl o małym kalendarzyku i długopisie, dzięki którym bez problemu zorganizujesz swój czas. Do listy warto dopisać także tabletki przeciwbólowe. Jeśli miewasz bolesne miesiączki lub częste migreny – na pewno ci się przydadzą.

Oczywiście każda kobieta jest inna, dlatego powyższa lista to tylko propozycja niezbędników. Jest pewnie wiele innych rzeczy, bez których kobiety nie wyobrażają sobie zawartości swojej torebki, jednak warto pamiętać o jednym: porządek ułatwia codzienne życie, dlatego pomyśl, co na pewno ci się nie przyda i zostaw to w domu. Torebka jest nie tylko nieodłączną częścią kobiecej garderoby, ale także twoją wizytówką.

Podziel się:

4 komentarze

 1. AleksandraMi

  Ja też mam zawsze bałagan w torebce, ale kiedy ją porządkuję i gdzieś wcyhodze, często okazuje się, że brakuje mi rzeczy którą ostatnio wyrzuciłam 😛 Aczkolwiek, cześto faktycznie męczy mnie to, że nie mogę szybko znaleźć rzeczy, której potrzebuję w danym momencie 😛

 2. Depeszowa23

  Rzadko kiedy nosiłam torebki, bo za takową służyła mi moja kostka, a poza tym praktyczniej było mi upychać po kieszeniach 😛 jednak wraz z wiekiem trzeba było “zkobiecieć” i zacząć się nosić bardziej elegancko, zwłaszcza gdy chodzę na miasto z moim facetem, chcę się czuć jak kobieta i wybieram torebkę 🙂 i mimo małych gabarytów mieszczę w niej wszytko co mi potrzebne

 3. Karolka

  Nie ma takiej możliwości żebym miała w torebce tylko klucze telefon i portfel XD No way !!! A do tego żeby mieć je jeszcze w miejscu szybko dostępnym to to już jest awykonalne 😉 Niestety mąż musi przywyknąć do czekania aż znajdę klucze w torebce 😉

 4. JoasiaK

  Ja też zawsze mam ze sobą torebkę jakbym była gotowa na każdy wariant apokalipsy 😉
  Ale wszystkie drobiazgi mam raczej uporządkowane i ze znalezieniem potrzebnej akurat rzeczy nie mam problemów. Problemem może być jedynie waga- taką torbą można nawet zabić 😛

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*