Tytano – tam, gdzie spotykają się koncepcje

Na mapie Krakowa stworzonej specjalnie dla ludzi szukających czegoś więcej niż oklepane, zatłoczone miejsca, obowiązkowo musi pojawić się Tytano. Jeszcze niezbyt znane, ale wieścimy mu sukces na miarę Forum Przestrzenie, o którym słyszał już każdy.

Z czym to się je? Sama nazwa mówi niezbyt wiele, ale już spieszymy z pomocą. Tytano jest inicjatywą, dzięki której drugie życie otrzymał kompleks należący niegdyś do zakładów tytoniowych, mieszczący się przy ulicy Dolnych Młynów 10. Jak sami pomysłodawcy projektu wskazują, 15 tysięcy metrów kwadratowych jest polem do popisu dla wszelkiego rodzaju prac twórczych. Niezależnie od profesji, pomysłu, zawodu, koncepcji – tutaj wreszcie możesz wyrazić siebie.

A

Możliwości, jakie daje nie tylko młodym, ale także starszym, są ogromne. To kolejny bodziec do ożywienia krakowskiego świata kultury, tak by życie kręciło się wokół czegoś więcej niż sztandarowy Wawel i Sukiennice.
W Tytano, przestrzeń zostanie stworzona niepowtarzalnie, jedynie w swoim rodzaju. Na miejscu spotykać będą się odmienne nurty, zamiary i wizje. Zobaczymy, co gra w duszy artystów, odkryjemy nowe gałęzie sztuki, jakiej wcześniej nie mieliśmy szansy widzieć. Możesz tu nie tylko tworzyć, ale także pracować, wynająć powierzchnię, zaaranżować wydarzenie, spotkanie biznesowe – cokolwiek chcesz.

dolnych młynów 10

Klimatyczne, zaanektowane na te potrzeby miejsce, to okazja nie tylko do wyrażenia siebie. To także ogromna ilość, zróżnicowanych tematycznie wydarzeń, jakie mają tu miejsce. Od testowania niecodziennych browarów, przez fotografię, aż do mody i dizajnu, które mają tu szerokie pole do popisu. Jedno z szerszych, na jakie dotychczas możemy liczyć.

fashion victim

W najbliższym czasie, szykuje się gratka dla Pań zainteresowanych modą – tą prawdziwą, która nie ma nic wspólnego z robionymi na jedno kopyto sieciówkowymi ciuchami. Już 26 lipca rusza Fashion Victim. Moda na nośnikach – czyli chwila dla oka i ducha co tydzień, we wtorek. Wieczorne, intrygujące spotkania rozpoczną się od hasła “Moda w filmie” i trwać będą aż do 23.08. Cykl jest częścią projektu Miejskie Granie, a same spotkanie zostaną poprowadzone przez Wero Wysoczyńską – stylistkę i reżyserkę pokazów mody.

Wpadnij i załap się na wydarzenie. Nie zapomnij o Forum Mody i Forum Designu, które tu prezentują indywidualne rozwiązania, bez sklepów, proponują pomysły, które wyszły wprost z głowy, a nie z taśmy produkcyjnej.

Tynano jest miejscem wartym odwiedzenia. To tu spotyka się cała masa twórców. Inspirujący chaos, ciągły ruch, tętniące życiem miejsce, które zdawało być się wymarłe – coś, co lubimy najbardziej!

Podziel się:

2 komentarze

  1. EwaW

    Ja jakoś nie czuje w sobie artystycznej duszy i nie mam potrzeby wyrażania siebie ;/ :p Te wydarzenia, o których mowa w opisie już dawno minęły, a czy w najbliższym czasie będzie się coś działo w Tytano?

  2. Ewaaa

    Muszę się tam w końcu wybrać! Kilku moich znajomych gorąco poleca, jednak większość wydarzeń dzieje się, gdy za oknem na dobre panuje wiosna lub lato. Podobno mega klimatyczne miejsce, czuć energię młodych kreatywnych, a także dobre na pyszny lunch czy obiad w doborowym towarzystwie 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*