Ubrania z supermarketu czy z sieciówki?

Obecnie prawie każdy supermarket ma w ofercie własną kolekcją odzieżową, która kusi potencjalnych klientów przede wszystkim niską ceną. Czy ubrania z hipermarketów, jak się powszechnie uważa, rzeczywiście są gorszej jakości niż te dostępne w sieciówkach?

Nie ulega wątpliwości, że odzież z hipermarketów staje się coraz bardziej popularna. Na ciągle rosnące zainteresowanie klientów wpływa przede wszystkim niska cena. W zwykłych sieciówkach ubrania kosztują znacznie więcej. Czy cena idzie w tym przypadku w parze z jakością? Jak się okazuje, nie do końca. Supermarkety mogą sprzedawać odzież w niżej cenie, ponieważ, jako firma posiadająca dużą ilość sklepów w całym kraju i Europie, mają możliwość kupna większej ilości za znacznie mniejszą kwotę. Ponadto, duże sklepy mogą pochwalić się długoletnim partnerstwem i dobrymi relacjami z producentami, dzięki czemu często dostają stałe zniżki. Dlatego niskie ceny w hipermarketach nie są dowodem na to, że oferowane tam ubrania mają gorszą jakość. Kolekcje z hipermarketów mogą śmiało konkurować z kolekcjami popularnych sieciówek.

Jednak niska cena nie wszystkich zachęca do zakupów ubrań w supermarketach. Wielu uważa, że to wstyd. U podstaw takich opinii stoją najczęściej zwykłe uprzedzenia, niewiedza bądź ignorancja. Warto sobie uświadomić, że odzież oferowana w dużych dyskontach wcale nie jest gorsza – wręcz przeciwnie – często bywa nawet lepszej jakości, ponieważ do jej uszycia używa się bardzo dobrych tkanin i materiałów. Co więcej, hipermarkety oferują klientom ubrania, których nie spotkają w sklepie odzieżowym za rogiem. Jest do duża zaleta, ponieważ obecnie we wszystkich sieciówkach można kupić podobne, niczym niewyróżniające się, rzeczy.

Podczas kompletowania szafy nie warto ślepo podążać za modą i aktualnymi trendami. Nie bądź niewolnicą drogich marek. Ciekawych i dobrze wykonanych ubrań możesz z powodzeniem szukać w tańszych sklepach, które oferują swoim klientom naprawdę wiele oryginalnych rzeczy. Osoba nie umiejąca dobierać fasonów, będzie wyglądała źle zarówno w ubraniach markowych, jak i tych z supermarketu. Co więcej, sieciówki często ułatwiają nam zadanie, ponieważ w ich asortymencie znajdziemy tylko to, co obecnie jest trendy, dlatego robiąc tam zakupy, łatwo wyglądać modnie. Natomiast, kupując w supermarkecie, aby stworzyć ciekawą stylizację, musimy pokombinować i wykazać się kreatywnością. Po ubraniach z dużych dyskontów często nie widać, skąd pochodzą. Jeśli posiadasz wyczucie stylu, nikt nie zauważy gdzie je kupiłaś – warto o tym pamiętać.

Robiąc zakupy w markowych sklepach, często płacimy jedynie za markę i metkę, którymi nie powinnaś się sugerować. Najważniejsze to sprawdzić, jak dana rzecz jest uszyta. Zwróć uwagę na długość rękawów, jakość szwów i sposób przyszycia guzików. Nie zapomnij także sprawdzić materiału – popatrz na skład i przyjrzyj się, jak zachowuje się po zgnieceniu.
Jak widać, marka i wysoka cena nie gwarantują wysokiej jakości. Nie ma znaczenia, gdzie kupujesz swoje ubrania. Najważniejsze, aby zawsze przed zakupem sprawdzić sposób wykonania danej rzeczy, bez względu na to czy wybierasz supermarket, czy markowy sklep.

Podziel się:

4 komentarze

 1. Depeszowa23

  Chodząc po marketach i drogich odzieżówkach stwierdzam, że w marketach można znaleźć czasem ładniejsze ubrania niż w sieciówkach a nawet często to, czego się dokładnie szukało. W Tesco widziałam kiedyś genialne buty i ponczo a dowiedziałam się niedawno, że można tam kupić gładkie męskie podkoszulki, których tak bardzo poszukuje mój chłopak 🙂 co do porównania cena a jakość to w sieciówkach jest naprawdę tragedia i naprawdę rzadko kupuję tam cokolwiek.

 2. AleksandraMi

  Ja też uważam, że ceny w sieciówkach nie idą w parze z jakością tych ubrań. Mam wrażenie, że kiedyś te ubrania były zdecydowanie lepsze, niż teraz. Jak są wyprzedaże, to oczywiście robię zakupy w sieciówkach, ale zdarza mi się też kupować w marketach 🙂

  • Ja uważam, że tylko niektóre sieciówki dbają o jakość ubrań. Pamiętam na przykład, że parę lat temu Carry miało świetną jakość koszul i każdy to chwalił. Teraz też ich koszule są okej, bo kupiłam jakiś czas temu jedną i wciąz wygląda dobrze. Ceny, wiadomo, poza sezonem nie należą do niskich, ale po to są wyprzedaże.

 3. JoasiaK

  Mnie ubrania z hipermarketów kojarzą się raczej źle- ze złą jakością, trochę tandetą i taką bezpłciowością. Chociaż może to będzie jakaś odskocznia od ubrań sieciówkowych, które mimo dobrego wyglądu szybko się niszczą, są robione niestarannie i cena zdecydowanie nie równa się jakości. Muszę się przekonać do marketów 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*