W drodze na plażę – stylizacja z second handu Metka

Wakacje dopiero się zaczęły. Najlepsze wciąż przed nami. Uwielbiam tę porę roku, kiedy modowo można bardziej poszaleć. Pogada daje ku temu wiele możliwości.

W poszukiwaniu stylizacji na co dzień wybrałam się do bardzo fajnego second handu – Metka. Upolowałam tam kilka perełek, czym właśnie się z Wami podzielę. Zaczynamy!

Co zainspirowało mnie do skompletowania tego zestawu? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Pierwotnym założeniem była stylizacja zgodna z aktualnym trendem “Miejski folk” – wszechobecnym aktualnie w sieciówkach. Chciałam przez to pokazać, że modne ubrania znajdziemy niekonieczne w ZARZE. Duuuużo (wierzcie mi!) naprawdę Dużo! tańsze i niewiele różniące się odpowiedniki znajdziecie w second handzie. A tak nawiasem… Nie wiem jak Wy, ale ja wolę inwestować pieniądze w podróże aniżeli w sieciówowe i niekoniecznie dobrej jakości ubrania (aktualnie mam w planie Albanię i Czarnogórę, jeśli ktoś by pytał ;-)). A co do jakości – kupując w second handzie widzimy czarno na białym jaka ona jest. Jeśli rzecz przetrwała do tej pory, to znaczy że jest DOBRA – logiczne, prawda? W ten sposób unikniemy „niespodzianki” po pierwszym praniu.

Wracając do stylizacji. Idę tropem bluzki w nieco… bawarskim klimacie, prawda? Z modnymi, odkrytymi ramionami. Do tego proponuję białe spodnie – z dziurami lub przetarciami, tak dla przełamania stylu. Słomiany kapelusz oraz torba z plecionki w tym samym odcieniu i uwaga – japonki, z ciekawym, dzierganym elementem.
Jakie skojarzenia przywodzi na myśl ten zestaw? Wiejska sielanka nad jeziorem. Poznajecie to miejsce? To nasze krakowskie Bagry. Jak się okazuje, wcale nie trzeba wyjeżdżać na Mazury. Namiastkę krainy jezior znajdziemy u siebie, w Krakowie.

Mam nadzieję, że dzisiejszym wpisem i stylizacją zainspirowałam Was do:
a) zakupu modnych odpowiedników w second handach;
b) inwestowania w podróże (tj. wspomnienia) – zamiast w sieciówkowe ubrania;
c) oszczędzania.

Tyle wystarczy. Taki motywacyjny wpis na początek wakacji – żeby potem nie żałować. 😉 Cieszcie się pogodą, korzystajcie z plaży, dużo podróżujcie, zajadajcie się goframi i nie myślcie o kaloriach! 😉 Udanych wakacji!

Autorzy:
Zdjęcia: Izabela Adamczyk
Modelka: Maryna Bondarevska
Wizaż: Magda Zemowska
Stylizacja: Magdalena Madej

Ubrania i dodatki:
Bluzka: 22 zł
Spodnie: KappAhl, 28 zł
Buty: Atmosphere, 26 zł
Torebka: 15 zł
Kapelusz słomkowy: 4 zł
Pasek: 8 zł

Całkowity koszt stylizacji: 103 zł

Wszystkie ubrania i dodatki wykorzystane w stylizacji pochodzą z second handu Metka.

Metka second hand, ul. Beskidzka 30/2c, Kraków

Podziel się:

4 komentarze

  1. Wilczamama

    piękne 😛 bluzka fantastyczna, całość ogólnie super 🙂

  2. Gahanova

    super! jak dla mnie wpisuje się w pin-up, który kocham 🙂

  3. Depeszowa23

    jakie to jest piękne <3 bluzka, bluzka jest cudowna!

  4. Ta bluzka robi świetne wrażenie z białymi spodniami ! Będąc ostatnio w Outlet Center w Lublinie widziałam bardzo podobną. Idealna na kończące się lato 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*