Wietrzenie szafy – czyli jak odświeżyć garderobę za 0 zł!

Czy za każdym razem, otwierając swoją szafę, myślisz: Nie mam się w co ubrać!”? Jeśli tak, to znak, że najwyższy czas odświeżyć swoją garderobę. Aby to zrobić, nie potrzebujesz dużej sumy pieniędzy, wręcz przeciwnie – gotówka w ogóle nie jest konieczna. Jak to możliwe? Przekonaj się sama.

Każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu dokonać zmian w swojej garderobie. Niestety nie zawsze są na to pieniądze. Jednak, o czym należy pamiętać, zakup nowych ubrań to nie jedyny sposób odświeżenia szafy. Jest wiele innych alternatyw, dzięki którym można zupełnie za darmo zyskać nowe, modne i stylowe rzeczy.
Na początku warto pomyśleć o wymianie. Jest wiele miejsc, gdzie, oddając swoje stare ubrania, można zyskać wiele nowych. Najprostszym sposobem jest wymiana między znajomymi. Porozmawiaj z nimi na ten temat, ponieważ może się okazać, że każdy ma do zaoferowania ubrania w dobrym stanie, które od kilku lat wiszą w szafie. Kto wie, czy nie znajdziesz czegoś dla siebie? Pomyśl również o wymianie garderoby na facebooku-owych grupach, których można znaleźć naprawdę wiele. Użytkownicy codziennie dodają kilkadziesiąt nowych ofert, więc na pewno jest w czym wybierać. Ponadto warto przejrzeć strony internetowe oferujące możliwość wymiany używanych ubrań między użytkownikami, są to np.: szafa.pl, vinted.pl czy wymianki.pl. Innym bardzo ciekawym sposobem na pozbycie się starych rzeczy i zyskanie nowych są tzw. swap party, czyli imprezy, na których można wymienić swoje ubrania. Od niedawna takie spotkania są organizowane w polskich miastach i cieszą się dużą popularnością wśród młodych kobiet. Jest jednak jeden warunek – rzeczy muszą być w bardzo dobrym stanie. Swap party to doskonały sposób nie tylko na odświeżenie garderoby, ale także na poznanie wielu nowych, ciekawych osób.

wietrzenie-szafy-2

Wymiana to jednak nie jedyny sposób. Stare, nieużywane już ubrania można także sprzedać – zarówno na stronach internetowych czy Facebooku, jak i na różnych targach i giełdach. Warto poszukać informacji, gdzie w danej okolicy łatwo pozbędziesz się ubrań za niewielką kwotę. W niektórych miastach można również skorzystać z usług komisów odzieżowych, które oferują możliwość sprzedaży używanej garderoby. Ważne jednak, aby ubrania były w dobrym stanie. Osoba pracująca w komisie wycenia je i decyduje, które z nich zawisną na komisowych wieszakach. Należy pamiętać o tym, że komis ma prawo odmówić przyjęcia niektórych ubrań, bez podania przyczyny.
Sprzedaż starych ubrań to świetna inwestycja. Za uzyskane pieniądze można kupić wiele nowych rzeczy za niewielką cenę, np. na wyprzedażach, w sklepach z odzieżą używaną czy w outletach. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.
Jednak odświeżenie garderoby to nie tylko pozbycie się czegoś starego i zyskanie nowego. Zawsze można poświęcić trochę czasu na przeróbki ubrań, dzięki czemu twoja garderoba zyska nowe życie. Czasami nawet niewielka przeróbka sprawi, że twoje ubranie znowu cię zachwyci.
Jak widzisz, sposobów na odświeżenie garderoby jest naprawdę dużo. Aby to zrobić, nie potrzebujesz grubego portfela. Wykorzystując powyższe wskazówki, nie tylko sporo zaoszczędzisz, ale również wiele zyskasz.

wietrzenie-szafy-3

Podziel się:

2 komentarze

  1. AleksandraMi

    Chyba czas na porządki w szafie 🙂 nie wiedzialam, ze jest tyle miejsc i stron gdzie mozna wymieniac sie ciuchami! 😀

  2. KarolinaZ

    A do mnie to jakoś do końca nie przemawia ;/ Może dlatego, że nigdy nie próbowałam, ale mimo wszystko dalej mam jakieś obiekcje, czy ludzie nie wciskają tzw. kitu? ;/ Jeśli ktoś jest bardziej rozeznany w temacie, to niech się wypowie 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*