Własny styl – jak go odnaleźć i zdefiniować

Jak cię widzą, tak cię piszą. To popularne powiedzenie potwierdza, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, że nasz wygląd jest podstawowym czynnikiem determinującym sposób, w jaki postrzegają nas inni ludzie. Twój ubiór wpływa na to, co myślą o tobie nowo poznane osoby.

Na początku warto się zastanowić, czy to, jak się ubieramy, rzeczywiście ma tak duże znaczenie. Styl, który wybieramy, jest pierwszą, często najważniejszą, informacją o nas, jaką wysyłamy światu. Nowo poznani ludzie, nie znając naszego charakteru i zainteresowań, oceniają nas tylko po wyglądzie. Warto zdać sobie sprawę, że pierwsze wrażenie często determinuje późniejszą opinię.

wlasny-styl-1

Wygląd nie wpływa tylko na to, jak inni nas postrzegają, ale ma także duże znaczenie dla nas samych. Wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Jeśli dobrze się ze sobą czujemy i podobamy się sobie, to częściej się uśmiechamy, jesteśmy radośni i otwarci na innych ludzi, przekazując tylko pozytywną energię. Jednak, niestety, wiele kobiet, szczególnie młodych dziewczyn, nie potrafi odnaleźć swojego stylu, ślepo podążając za modą i aktualnymi trendami. Kupują to, co noszą inni, naśladują i boją się zaryzykować. Często czują się przytłoczone nadmiarem i różnorodnością ubrań – nie potrafią wybrać tego, co rzeczywiście określałoby to, kim są. Jak to zmienić?

Odnalezienie własnego stylu trwa niekiedy bardzo długo. Zanim rzeczywiście będziemy pewne, w czym czujemy się najlepiej, musimy dobrze poznać siebie – co lubimy, jakie jesteśmy, czym się interesujemy. Brzmi banalnie? Nie do końca. Wielu ludzi, nawet dorosłych, nie potrafi określić swoich zainteresowań i upodobań. Poproszeni o krótki opis siebie, odpowiadają: „Sam nie wiem”. Jest to dowód na to, że nie wszyscy są świadomi tego, kim są. A czy ty umiałabyś odpowiedzieć na to, z pozoru proste, pytanie? Warto się nad tym zastanowić.

wlasny-styl-2

Przy kompletowaniu szafy nie kieruj się jedynie najnowszymi trendami. Zwróć szczególną uwagę, w czym TY czujesz się dobrze i komfortowo. Wybierz to, co pomoże ci zrozumieć, że jesteś wyjątkowa i oryginalna. To nie zawsze muszą być rzeczy z najnowszych kolekcji. Odpowiednia dla ciebie stylizacja sprawi, że poczujesz się piękna i pewna siebie, dlatego warto ryzykować! Zwróć też uwagę na styl życia, jaki prowadzisz. Jeśli kochasz sport, trenujesz i jesteś w ciągłym ruchu, postaw na coś wygodnego i funkcjonalnego. Wolisz adidasy od butów na obcasie? Nie ma w tym nic złego – tylko indywidualne i świadome wybory są gwarancją, że odnajdziesz swój własny styl.

wlasny-styl-3

Nie zapominaj też o swojej roli społecznej. Nastolatka/uczennica, studentka, kobieta w średnim wieku, zabiegana pani domu – każda z nich nosi inne ubrania, odpowiednie do swojego wieku, zawodu itp. Często bywa, że kobiety nie potrafią dopasować garderoby do swojej aktualnej roli społecznej, przez co ich stroje wydają się być jedynie przebraniem lub maską.

Odnalezienie swojego stylu i jego zdefiniowanie nie jest łatwym zadaniem. Skup się przede wszystkim na sobie – nie naśladuj, nie podążaj ślepo za modą, nie bój się ryzykować! To jest jedyny skuteczny sposób na odnalezienie własnego stylu.

wlasny-styl-4

Podziel się:

2 komentarze

  1. EwaW

    Dokładnie, znalezienie swojego stylu to nie taka łatwa sprawa. Ciągle nad tym trzeba pracować. A Wy dziewczyny gdzie najczęściej kupujecie swoje ubrania? 🙂

  2. Wilczamama

    ja rzadko kiedy kieruje się trendami, wole nosić to co mi się podoba no i oczywiście w zależności do sytuacji. Jestem studentką, trochę zabieganą i lubiąca ciężkie mroczne klimaty, wiEC czerń jest na pierwszym miejscu 🙂 gdy idę na spotkanie z chłopakiem wybieram czerń w wersji eleganckiej 😉

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*