Wynajem Studia fotograficznego na określony czas to się opłaca

Studio fotograficzne na wynajem na określony czas to dobre rowiązanie dla osób i firm, które nie posiadają własnego studia. Możesz w nim wykonywać fotografię profesjonalną, szkolić lub prowadzić kursy fotografii.

Fotografia profesjonalna może być wykonywana w plenerze i różnych ciekawych miejscach, gdzie mamy nadzieję, uchwycić wspaniały widok i uzyskać niezwykłe efekty zdjęciowe. Jednak część pracy fotografa odbywa się w studiu fotograficznym. Nie dotyczy to tylko fotografów profesjonalnych oraz ekip filmowych, lecz także amatorów zajmujących się fotografią artystyczną i pragnących realizować swoje projekty fotograficzne. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie studia fotograficznego na określony czas, w którym możemy zatrudnić modeli i modelki, ekipę wizażystów, scenografów itp…

Wynajęcie studia fotograficznego pociąga za sobą wiele korzyści, gdyż w ramach opłaty za wynajem otrzymujemy pełne wyposażenie, jak sprzęt oświetleniowy błyskowy, gridy, tła czy też sprzęt pozwalający na fotografowanie bez niepotrzebnych cieni (namiot bezcieniowy).
Zastanawiając się jakie wynająć studio fotograficzne, należy brać pod uwagę nie tylko jego wyposażenie i przestrzeń do wykorzystania, lecz także lokalizację, dojazd, możliwość łatwego parkowania czy też istnienie w budynku windy towarowej, która pozwoli na dostarczenie do studio fotograficznego cięższego i większego sprzętu.

Powierzchnia robocza studia gra dużą rolę, jeśli projekt fotograficzny wymaga dużych przestrzeni lub zawieszenia sprzętu wysoko. W takim przypadku wybieramy studio fotograficzne o dużej przestrzeni roboczej i wysokim suficie.

Profesjonalny fotograf czy ekipy filmowe najczęściej fotografują modeli i modelki. Dlatego też potrzebne będzie całe zaplecze pozwalające pracować ekipie filmowej i fotograficznej. Zaplecze to nie obędzie się bez pokoju socjalnego, gdzie można odpocząć, zjeść czy wypić kawę lub herbatę. Niezbędna jest również łazienka. Ważnym elementem studia fotograficznego jest część garderobiana ze stanowiskiem lub stanowiskami wizażowymi. Stanowiska do makijażu i wizażu muszą być wygodne, pozwalające na odpowiednią pracę oraz właściwie oświetlone i wyposażone w duże i dobrze oświetlone lustra.

Studia fotograficzne dysponują różną powierzchnią i wyposażeniem. Dostępne są małe i kameralne studio fotograficzne, gdzie mogą pracować profesjonalni fotografowie lub mała ekipa fotograficzna. Z kolei duże studia fotograficzne dysponujące większą przestrzenią będą dobrym rozwiązaniem dla dużych ekip fotograficznych i filmowych, które wymagają dużej ilości profesjonalnego sprzętu fotograficznego i oświetleniowego.
Studio fotograficzne o mniejszej przestrzeni może zostać również wykorzystane przez amatorów fotografii, którzy chcą fotografować modeli lub przedmioty, bez konieczności budowania własnego studia fotograficznego i zakupu własnego sprzętu oświetleniowego czy rozpraszającego światło. Wynajęcie studia fotograficznego jest dobrym rozwiązaniem także dla początkujących fotografów, którzy dopiero uczą się fotografii. Studio fotograficzne pozwala na wykonanie profesjonalnych zdjęć bez konieczności posiadania na własność kosztownego sprzętu oświetleniowego, statywów, tła fotograficznego, wiatraków itp. Studio fotograficzne o niedużej powierzchni często jest wykorzystywane na szkolenia i kursy fotografii.

Artykuł powstał na podstawie materiałów ze strony Studia Erica www.studioerica.pl studia fotograficznego do wynajęcia w Krakowie. Studio Erica to tanie, kameralne studio, które świetnie sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Nowoczesny sprzęt oświetleniowy, kilka rodzajów softboxów i teł oraz pełna gama osprzętu pozwala pracować w komfortowych warunkach. Studio fotograficzne Erica jest wyposażone w garderobę oraz profesjonalne stanowisko do makijażu i stylizacji. Spróbuj stworzyć własne zdjęcia w studiu Erica w Krakowie.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*