Zrób to sama! – czyli 5 ciekawych sposobów na przeróbkę ubrań

Chcesz odświeżyć swoją garderobę? Nie musisz wydawać milionów na nowe ubrania. Zrób porządki – na pewno znajdziesz dużo rzeczy, które od dawna zalegają na dnie szafy. Bądź kreatywna i spróbuj samodzielnie przerobić swoje stare ubrania. Inspiracji jest mnóstwo.

Ceny ubrań w sklepach na pewno wiele razy nie miło cię zaskoczyły. Koszt zwykłych t-shirtów, krótkich spodenek czy sukienek sięga nawet 100 zł. Jednak, aby odświeżyć swoją szafę, wcale nie musisz wydać dużej sumy pieniędzy. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zobacz nasze propozycje ciekawych przeróbek, dzięki którym twoje ubrania zyskają nowe życie. Zainspiruj się!
Jeśli masz w domu stare dżinsy, w których już dawno nie chodzisz, możesz przerobić je na ciekawe i oryginalne szorty. Ta przeróbka zajmie ci trochę czasu, jednak efekt będzie powalający. Utnij nogawki starych spodni (od tego zależy, jaka będzie długość twoich spodenek). Następnie, za pomocą ostrego narzędzia, postrzęp nogawki i wytnij efektowane dziury. Jeśli chcesz uzyskać ciekawy i kolorowy wzór, użyj barwników o różnych kolorach albo wybielacza. Po wyschnięciu, wypierz dokładnie szorty, aby nie poplamiły innych ubrań i skóry. Gotowe! Poniżej znajdziesz link do podobnej przeróbki:

W swojej szafie na pewno zalega też stary, biały t-shirt, który w obecnym stanie do niczego się nie nadaje. Jednak po niewielkiej przeróbce możesz zyskać całkiem nowe i ciekawe ubranie. Utnij rękawki i poszerz dekolt, wycinając nożyczkami materiał przy szyi. Na przodzie koszulki, za pomocą szablonu wyciętego z kartki papieru i barwnika do ubrań, stwórz własny, oryginalny wzór. Koniecznie zobacz filmik, na którym zrobiono podobną przeróbkę:

Natomiast jeśli okaże się, że znajdziesz w domu kilka starych, nieużywanych już bluzek, to masz wielkie szczęście, ponieważ z każdej z nich możesz stworzyć nowy, oryginalny t-shirt. Na plecach bluzki, wycinając nożyczkami poziome dziury, zrobisz ciekawy wzór, którego kształt będzie zależał od tego, ile wytniesz otworów i jak szerokie one będą. Oprócz tego, możesz zmienić także dół swojego t-shirta – wycinając pionowe frędzle lub zawiązując supełek. W przeróbkach pomoże ci poniższy filmik, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki:

Do kolejnej przeróbki nie będziesz potrzebowała nic, oprócz dużej, męskiej koszuli, która na pewno będzie w szafie taty lub chłopaka. Koszula może być zarówno jednokolorowa, jak i wzorzysta – wszystko zależy od ciebie. Z męskiej koszuli można w bardzo prosty sposób stworzyć wiele sukienek i spódnic o różnych krojach. I to wszystko bez użycia nożyczek! Wszystko zależy od odpowiedniego zapięcia guzików i związania rękawów. Jeśli jesteś ciekawa, jak to zrobić, zobacz koniecznie poniższy filmik:

Chcesz zyskać nowe, piękne sukienki? Przeszukaj koniecznie szafę babci lub mamy, gdzie możesz znaleźć wiele ciekawych, długich spódnic, których od dawna nikt nie nosi. Wystarczy założyć spódnicę i podciągnąć ją do góry. Używając dowolnego paska, ze starej spódnicy stworzysz nową sukienkę, która może na stałe zagościć w twojej szafie. Zobacz, jak świetnie może to wyglądać:

Jak widzisz, ciekawych inspiracji na przeróbkę ubrań jest naprawdę bardzo dużo. Nie wydawaj pieniędzy na nowe ubrania, stwórz coś sama.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Wilczamama

    dobre rozwiązanie, gdy mamy niepotrzebnego ciuszka, chcemy coś nowego, ale w portfelu pustka 😉 no i poza tym można wyczarować coś, czego na pewno żadna inna kobieta nie będzie miała mieć (niefajnie byłoby przyjść na imprezę i zobaczyć kogoś w tym samym ubraniu, zwłaszcza jeśli chciało się zabłysnąć na przyjęciu). Ja tak zaczęłam się bawić z bielizną 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*